صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به عنوان دانشگاه برتر در اجرای دستورالعمل پرداخت مبتنی بر عملکرد معرفی شد

همایش مسئولین سامانه پرداخت مبتنی بر عملکرد دانشگاه‌/دانشکده‌های علوم پزشکی، در روز سه شنبه مورخ 6 بهمن 1394، با حضور نمایندگان 44 دانشگاه علوم پزشکی، به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزارشد.

 در این همایش که تا 7 بهمن نیز ادامه داشت، زیرساخت‌های اجرای بهینه دستورالعمل، مشکلات اجرایی و پیشنهادات دانشگاه‌ها و تجربیات دانشگاه‌ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این همایش 15 دانشگاه از جمله دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان عنوان دانشگاه برتر در در اجرای دستورالعمل پرداخت مبتنی بر عملکرد را کسب نمودند.

دکتر اولیایی منش، مدیرکل دفتر ارزیابی فناوری، تدوین استاندارد و تعرفه سلامت معاونت درمان وزارت، در افتتاحیه همایش ضمن تشکر از دانشگاه‌های مجری دستورالعمل، به بررسی علل عدم فراگیری دستورالعمل پرداختند.

وی اعلام نمودند علیرغم وجود مشکلات، نتایج اولیه خوبی از اجرای دستورالعمل در حدود 71% دانشگاه‌ها مشاهده شده است که از آن جمله به ایجاد نظام جامع اطلاعاتی برای پرداخت در سطح بیمارستان‌های کشور، ایجاد شفافیت و انضباط مالی در سطح بیمارستان‌ها، افزایش حساسیت و دقت بیمارستان‌ها نسبت به احصاء دقیق درآمدها و کاهش مشکلات مدیران برای تامین نیروی انسانی برای بخش‌های با سختی مراقبت بیشتر اشاره نمودند.

ایشان در ادامه با بیان اینکه تا مهرماه سال آتی همه دانشگاه‌ها به سمت اجرای دستورالعمل پرداخت مبتنی بر عملکرد پیش خواهند رفت، از دانشگاه‌های مجری دستورالعمل خواستند که از دستورالعمل صرفاً به عنوان روشی برای بازتوزیع درآمد استفاده نشود و از سایر ابعاد دستورالعمل، علی‌الخصوص شاخص‌های کیفی، در راستای مدیریت بهینه بیمارستان و رفتار سازی کارکنان به سمت افزایش کیفیت خدمات ارائه شده و رضایت مندی بیماران نیز بهره‌مند گردند.


١٣:١٦ - شنبه ١٠ بهمن ١٣٩٤    /    شماره : ٣٥٣٤    /    تعداد نمایش : ١٩٥١خروج