صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

راه‌اندازی کدینگ ملی پزشکان

کدینگ ملی پزشکان

با عنایت به لزوم دسترسی به اطلاعات منسجم و یکپارچه از عملکرد پزشکان در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و امکان اعمال سیاستگذاری و برنامه‌ریزی ملی در سطح رشته‎‌های تخصصی، سیستم یکپارچه کدینگ ملی رشته‌های تخصصی برای کارشناسان پروانه‌دار و پزشکان راه‌اندازی گردید.
در همین راستا، امکان درج رشته‌های تخصصی در صفحه اصلی کارتابل بیمارستان (کدپستی بیمارستان) با عنوان «ویرایش تخصص پزشکان» و در صفحه اصلی کارتابل دانشگاه با همین عنوان، در دسترس می‌باشد.
کلیه بیمارستان‌های دانشگاهی می‌بایست در اسرع وقت اطلاعات مرتبط با رشته تخصصی پزشکان خود را براساس آخرین وضعیت فارغ‌التحصیلی مشمولین در سامانه قاصدک درج نمایند و مسئولین سامانه پرداخت عملکردی دانشگاه وظیفه تائید صحت اطلاعات درج شده را بر عهده خواهند داشت.
در صورتی که اطلاعات پیش‌فرض در بخش مربوطه وجود دارد، نسبت به بررسی و صحت‌سنجی آن اقدام و در صورت نیاز نسبت به اصلاح آن اقدام فرمایید.
در مواردی که پزشکان دارای فوق‌تخصص یا فلوشیپ (دوره‌های رسمی مورد تائید معاونت آموزشی وزارت متبوع) هستند، درج نوع تخصص پزشک الزامی است.
در صورتی که پزشکی در چند رشته تخصصی فارغ‌التحصیل باشد، تخصصی در سامانه درج می‌گردد که عمده فعالیت پزشک مرتبط با آن رشته تخصصی می‌باشد.
در صورتی که رشته تخصصی خاصی را در سامانه پیدا ننمودید، به مسئول سامانه پرداخت مبتنی بر عملکرد دانشگاه اطلاع دهید تا در صورت لزوم در سامانه اضافه گردد.
به منظور اجرای بند 14 مصوبه شماره 161/100 مورخ 26/2/1395 شورای برنامه‌ریزی و نظارت بر توزیع درآمد اختصاصی درج رشته تخصصی برای کارشناسان پروانه‌دار دارای رابطه استخدمی یا فاقد رابطه استخدامی ضرورت دارد.
لازم به ذکر است در صورتی که مراکز نسبت به عدم تعریف رشته تخصصی پزشکان یا کارشناسان پروانه‌دار خود اقدام نکنند، در ستون پرداخت عملکردی پزشکان، عدد منفی یک درج خواهد شد.
فهرست رشته های تخصصی پزشکی را از اینجا می توانید از لینک زیر دانلود کنید.


دانلود فايل : physicians koding 1.xlsx ( 16KB )


٢١:٤٥ - پنج شنبه ١٤ مرداد ١٣٩٥    /    شماره : ٥٣١٠    /    تعداد نمایش : ١٧٦٨خروج