ابلاغ دستورالعمل نحوه محاسبه جزء حرفه‌ای خدمات دیالیز صفاقی در محاسبات کارکرد پزشکان

 

درخصوص نحوه محاسبه جزئ حرفه‌ای خدمات دیالیز صفاقی در محاسبات کارکرد پزشکان به پیوست نامه معاون محترم درمان وزارت متبوع جهت محاسبه جزئ حرفه‌ای خدمات دیالیز صفاقی ارائه می‌گردد.

برای دانلود بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

  دانلود فايل : capd.pdf ( 272KB )


سهم ذینفعان از درآمد اختصاصی


در پی ابهام دانشگاه‌های علوم پزشکی، در خصوص نحوه محاسبه سهم پزشکان، کارکنان غیرپزشک، سهم دانشگاه، کارکنان اورژانس پیش بیمارستانی، دستیاران و سهم مدیریت بیمارستان، پاسخ استعلام به شرح نامه پیوست تعیین گردید. دانلود فايل : letter.jpg ( 155KB )


ساعت حضور موظف و غیر موظف جهت پرداخت عملکردی کارکنان شاغل در بیمارستان‌ها

 

 

 

پیرو استعلام دانشگاه‌های درخصوص محاسبه ساعت حضور موظف و غیر موظف، جلسات کارشناسی در سطح معاونت‌های درمان، پرستاری و توسعه مدیریت و منابع تشکیل و نحوه محاسبه تایمکس کارکنان به روش پیوست اعلام گردید.

 فایل نامه مربوطه و اکسل نحوه محاسبه را جهت سال 96 از لینک زیر دریافت نمایید. دانلود فايل : timex.rar ( 1334KB )


دانلود قاصدکیار مبتنی بر عملکرد

 

 

به منظور اطمینان از صحت سنجی سهم بخش‌ها و اطلاع از وضعیت دریافتی کارکنان، بیمارستان در صورت استفاده از سامانه قاصدک و همچنین رفع مشکلات پرداخت مبتنی بر عملکرد کارکنان جهت تسریع در پرداخت بسته آموزشی استفاده از پردازشگر پرداخت مبتنی بر عملکرد (قاصدک‌یار) و نرم‌افزار پردازشگر مربوطه را از قسمت بانک دانش سایت دریافت و مورد استفاده قرار دهند.

برای دانلود بسته آموزشی شماره (10)، راهنمای استفاده از پردازش‌گر پرداخت مبتنی بر عملکرد (قاصدک‌یار)، اینجا کلیک کنید.

 

برای دانلود، پردازش‌گر پرداخت مبتنی بر عملکرد (قاصدک‌یار)، اینجا کلیک کنید.


نحوه محاسبه تایمکس برای بیمارستان‌های جدید در تعیین درصدسهم بخش‌ها


باعنایت به تفاوت نحوه محاسبه تایمکس در سال ١٣٩٤ و ١٣٩٥ ، جهت محاسبه تایمکس در محاسبه درصد سهم بخش‌ها که اطلاعات به طور معمول در بازه مهر تا اسفند ٩٤ در سامانه قاصدک وارد می‌گردد، از فایل اکسل زیر استفاده نمایید. برای دریافت فایل اکسل محاسبه تایمکس جهت تعیین درصدسهم بخش‌ها اینجا کلیک نمایید


 

 

محاسبه درآمد مبنا ملاک محاسبه سهم بخش‌ها در سال 95 در سامانه قاصدک

 

با عنایت به نقش و اهمیت محاسبه دقیق مخرج کسر محاسبه سهم بخش‌ها و بیمارستان در تعیین عادلانه سهم‌ها ضروری است که کلیه بیمارستان‌های کشور مخرج کسررا با رعایت نکات ذیل محاسبه و پس از تایید در کمیته‌ای متشکل از مسئول واحد درآمد و بیمه‌گری (رئیس کمیته)، مسئول HIS و مسئول سامانه پرداخت مبتنی بر عملکرد بیمارستان در زبانه «محاسبات سهم بخش‌ها» در کارتابل رئیس بیمارستان در آیتم‌های زیر درج گردد:

  • درآمد مبنا ملاک محاسبه سهم بخش
  • درآمد مبنای بیمارستان ملاک محاسبه سهم واحدهای پشتیبان

مهمترین نکات در محاسبه این درآمد به شرح ذیل خواهد بود:

ادامه...

 


ساعات موظف و غیر موظف سال 95

ساعت موظفی ماهیانه سال 1395 و اکسل محاسبه حضور موظف و غیرموظف براساس آخرین بخشنامه شورای برنامه ریزی و نظارت بر توزیع درآمد اختصاصی اعلام گردید.

برای دانلود فایل اکسل محاسبه ساعت موظف و غیرموظف براساس آخرین مصوبه شورا در سال 1395، اینجا کلیک کنید.

برای دانلود فایل ساعات موظف دوازده ماه سال 1395، اینجا کلیک کنید.


 

کدینگ ملی پزشکان

با عنایت به لزوم دسترسی به اطلاعات منسجم و یکپارچه از عملکرد پزشکان در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و امکان اعمال سیاستگذاری و برنامه‌ریزی ملی در سطح رشته‎‌های تخصصی، سیستم یکپارچه کدینگ ملی رشته‌های تخصصی برای کارشناسان پروانه‌دار و پزشکان راه‌اندازی گردید. ادامه


 

لزوم ثبت کدینگ ملی بخش‌ها


با عنایت به اهمیت ثبت کدینگ ملی بخش‌ها، در تحلیل عملکرد بخش‌ها و تعیین سهم عادلانه بخش از درآمد، ضروری است که بیمارستان‌ها در اسرع وقت نسبت به تعریف کدینگ ملی بخش‌ها بر اساس آخرین ویرایش فایل اکسل اقدام نمایید.
بدیهی است درصورتی که مراکز برای بخش‌های خود کدینگ ملی تعریف ننمایند در گزارش ریز پرداخت برای پرسنل آن بخش (2-) اعمال خواهد شد.
فایل اکسل را دریافت نمایید. 

اقدامات لازم برای محاسبه درصد سهم بخش‌ها در سامانه پرداخت مبتنی بر عملکرد (قاصدک)

با عنایت به اینکه سامانه پرداخت مبتنی برعملکرد، به طور اتوماتیک درصد سهم بخش‌/واحدهای بیمارستان‌ها را محاسبه می‌نماید، به منظور استفاده از محاسبات درصد سهم بخش‌ها در این سامانه، می بایست اطلاعات زیر به دقت در سامانه درج گردد.
1- تعیین کدینگ ملی بخش‌ها و پزشکان بیمارستان:

ادامه

 


 

برای ورود به صفحه مراقبت موردی اینجا کلیک کنید.


آخرین ویرایش کدینگ ملی بخش ها


با عنایت به تکمیل کدینگ ملی بخش ها در بیمارستان‌ها و ارائه پیشنهادات برای ایجاد بخش‌های جدید، به پیوست آخرین ویرایش کدینگ ملی بخش‌ها (با اعمال تغییرات) ارسال می گردد.
ضروری است بیمارستان‌ها فایل پیوست را دانلود و پس از مطالعه فایل راهنما، نسبت به تکمیل کدینگ ملی بخش ها در سامانه قاصدک اقدام نمایند.
لازم به ذکر است بیمارستان‌هایی که قبلاً بر اساس اکسل قبلی، کدینگ ملی بخش‌ها را انتخاب نموده‌اند، ضروری است فایل تغییرات را دانلود نمایند و در صورتی که در بخش های منتخب آنان، تغییراتی صورت گرفته است، با توجه به توضیحات داده نشده نسبت به اصلاح کدینگ ملی بخش های خود، در سامانه قاصدک اقدام نمایند.
جزئیات کدینگ بخش‌ها و راهنمای تعیین کدینگ ملی در فایل پیوست آورده شده است. 


 دانلود فايل : koding meli.rar ( 76KB )


 

 

ابلاغ مصوبات جدید پرداخت مبتنی بر عملکرد جهت اجرا از ابتدای سال 1395

با گذشت بیش از یکسال از اجرای دستورالعمل پرداخت مبتنی بر عملکرد و برگزاری جلسات آموزشی مستمر درون دانشگاهی و قطبی، پیشنهادات مختلف از سوی دانشگاه‌های مجری در جلسات متعدد کارشناسی بررسی گردید و در جلسه‌ای با حضور منتخبی از روسای محترم دانشگاه‌های علوم پزشکی در تاریخ 24/1/1395 مورد تایید قرار گرفت.

مصوبات مذکور پس از تصویب در شورای برنامه‌ریزی و نظارت بر توزیع درآمد اختصاصی، جهت اجرا از تاریخ 1/1/1395 با امضای مقام محترم وزارت، ابلاغ گردیده است.


 دانلود فايل : 1395.rar ( 1127KB )


صحت سنجی اطلاعات مرداد لغایت دی ماه سال 94

 با توجه به نزدیکی زمان صحت سنجی اطلاعات مبتنی بر عملکرد ماه های مرداد لغایت دی ماه سال 94، کلیه بیمارستان ها بایستی نسبت به تکمیل اطلاعات سامانه قاصدک حداکثر تا تاریخ 12 اردیبهشت ماه اقدام نمایند.


ارائه پیشنهاداتی در خصوص شاخص های ارزیابی عملکرد سیستم های اطلاعات بیمارستانی

 

در تاریخ ٩٤/١٢/٢٥ پیشنهاداتی توسط جناب آقای دکتر اولیایی منش، مدیر کل دفتر ارزیابی فناوری، تدوین استاندارد و تعرفه سلامت وزارت بهداشت، در خصوص شاخص های ارزیابی عملکرد سیستم های اطلاعات بیمارستانی جهت اعمال در سیستم ارزیابی سامانه های اطلاعات بیمارستانی و ابلاغ به شرکت های توسعه دهنده اچ آی اس جهت توسعه سامانه های مربوطه در اسرع وقت، ارائه شده است.
فایل مربوطه را دانلود  بفرمایید. 

ابلاغیه دستورالعمل ارائه مراقبت به شیوه موردی جهت اجرای آزمایشی در مراکز منتخب

 

دستورالعمل ارائه مراقبت به شیوه موردی جهت اجرای آزمایشی در مراکز منتخب به تصریح در اعمال این روش در نظام پرداخت براساس دستورالعمل پرداخت مبتنی بر عملکرد آن دانشگاه از تاریخ ٩٥/١/١، در تاریخ ٩٤/١٢/٢٦ توسط جناب آقای میرزابیگی، معاون محترم پرستاری وزارت بهداشت، ابلاغ گردید.

دانلود فايل : case- method.zip ( 74KB )

 


 

قابل توجه بیمارستان هایی که تاکنون موفق به اخذ تاییدیه دبیرخانه پرداخت مبتنی بر عملکرد جهت ماه های مرداد و شهریور نشدند

 

 آخرین جلسه ی صحت سنجی سال 94 در روز دوشنبه مورخ 24/12/94 در محل سالن اجتماعات معاونت درمان برگزار می گردد؛ لذا خواهشمند است با در دست داشتن مستندات که به تایید مسئولین مربوطه رسیده است جهت بایگانی در دبیرخانه، در جلسه حضور به هم رسانیده تا تاییدیه مورد لزوم را اخذ نمایید.


 

همکاران عزیز فایل محاسبه رشد کتاب را از اینجا دانلود فرمایید.


 

 

 برنامه زمان بندی تایید اطلاعات پرداخت مبتنی بر عملکرد مرداد و شهریور94

 

همکاران عزیز توجه فرمایید جهت صحت سنجی اطلاعات ،  مدارک و مستندات مورد نیاز را از اینجا بخوانید.

 


 

 

قابل توجه بیمارستان های شهید محمدی، کودکان، شریعتی و ابن سینا

آمادگی جهت صحت سنجی مردادو شهریور 94 در روز شنبه 1 اسفند ماه

 

 


 

 

فایل اکسل درآمدی

 

با توجه به نزدیکی زمان پرداخت مبتنی بر عملکرد در ماههای مرداد و شهریور سال 94 ، فایل اکسل را دانلود کرده و جهت تایید اطلاعات درآمدی  پیش از صحت سنجی توسط دبیرخانه استفاده نمایید.


دانلود فایل


 

 

پرداخت مبتنی بر عملکرد مرداد و شهریور94 بیمارستان ها

با توجه به نزدیکی زمان پرداخت مبتنی بر عملکرد در ماههای مرداد و شهریور سال 94 ، خواهشمند است دستور فرمایید رابطین پرداخت مبتنی بر عملکرد آن مرکز (رابط قاصدک) با همکاری تیم هیئت اجرائی ، نسبت به ورود اطلاعات در سامانه قاصدک و کنترل و صحت سنجی اطلاعات اقدام نموده و حداکثر تا روز چهارشنبه مورخه 28/11/94 نسبت به اعلام آمادگی در پرداخت مرداد و شهریور سال 94 به دبیرخانه پرداخت مبتنی بر عملکرد ( پیشنهاد جلسه تایید اطلاعات در فاصله زمانی 2 الی 8 اسفند ماه ) اقدام فرمایند.

نحوه تایید اطلاعات بدین صورت می باشد که

ادامه....


 

 

جمع‌بندی اولین همایش مسئولین سامانه پرداخت مبتنی بر عملکرد دانشگاه/دانشکده‌های علوم پزشکی جهت اجرا توسط بیمارستان‌ها شیراز -6 و 7 بهمن ماه94 

اتصال سامانه قاصدک به سامانه سجاد 

 

با عنایت به اینکه اطمینان از صحت اطلاعات درآمدی بخش‌ها و بیمارستان‌ها یکی از زیرساخت های اصلی اجرای صحیح دستورالعمل پرداخت مبتنی بر عملکرد می باشد، هر روشی که بتواند زیرساخت های لازم برای صحت سنجی درآمدهای بیمارستان را فراهم نماید، کمک شایانی به کاهش بار کاری بیمارستان ها برای ورود اطلاعات و افزایش صحت اطلاعات خواهد نمود.
در اولین همایش مسئولین سامانه پرداخت مبتنی بر عملکرد دانشگاه های علوم پزشکی، پس از ارائه گزارش نحوه اتصال این دوسامانه، مقرر گردید با توجه به عملکرد شایسته دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تا پایان سال جاری شرایط اتصال توسط این دانشگاه به عنوان پایلوت کشوری فراهم گردد. 
اتصال این دو سامانه، ضمن جلوگیری از بروز خطا در ثبت اطلاعات، باعث کاهش حجم کاری کابران سامانه قاصدک و افزایش صحت و دقت اطلاعات عملکرد پزشکان، کارکنان و بخش‌های بیمارستان خواهد شد.


 


سامانه جامع شناسایی عملکرد بخش ها و واحدهای بیمارستان از طریق تعیین کدینگ واحد
 

 

با عنایت به ضرورت ایجاد سامانه جامع برای بررسی و مقایسه عملکرد بیمارستان ها و بخش های تشخیصی و درمانی و واحدهای پشتیبانی در بیمارستان های مشابه و همچنین امکان تبادل اطلاعات میان سامانه پرداخت مبتنی بر عملکرد و سامانه های HIS، حضور و غیاب، سجاد و سایر سامانه های مشابه؛ کدینگ اختصاصی برای بخش های تشخیصی – درمانی و واحدهای پشتیبان تدوین گردیده است و ضروری است کلیه بیمارستان ها نسبت به شناسایی کدینگ اختصاصی برای بخش های خود (مطابق پیوست) و ثبت آن در سامانه پرداخت مبتنی بر عملکرد اقدام نمایند. 
ادامه..

 دانلود فايل : کدینگ.rar ( 2694KB )


 


با استفاده از قاصدک یار مشکلات پرداخت عملکردی بیمارستان خود را در کمترین زمان ممکن، مرتفع نمائید.
 

با توجه به نیاز و درخواست بیمارستان‌های مجری دستورالعمل پرداخت مبتنی بر عملکرد برای انجام صحت‌سنجی دقیق اطلاعات درج شده در سامانه قاصدک و رفع مشکلات پرداخت عملکردی در کمترین زمان ممکن و همچنین عادلانه‌تر شدن پرداختی‌ها با بررسی دریافتی بخش‌ها قبل از اقدام به پرداخت، «قاصدک یار» طراحی گردید. قاصدک یار شامل چهار بخش مهم است:

 

 

 

 

ادامه..


ثبت گزارش تجارب خود مرتبط با پرداخت مبتني بر عملكرد

 

با عنایت به گذشت حدود یکسال از اجرای دستورالعمل پرداخت مبتنی بر عملکرد در کشور و پیاده سازی آن توسط 44 دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی سراسر کشور، همایش رابطین قاصدک در ششم و هفتم بهمن ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با هدف ایجاد وحدت رویه، بهبود روند اجرای دستورالعمل، تبادل تجارب و معرفی دانشگاه های برتر در اجرای این دستورالعمل، برگزار می گردد. بهترین و مهمترین تجربیات در همایش کشوری رابطین پرداخت مبتنی بر عملکرد بررسی و دانشگاه‌های برتر معرفی خواهند شد. توضیحات بیشتر را از اینجا بخوانید.


برای دانلود فرمت گزارش تجارب، اینجا کلیک کنید.

 

 

 

 

 

 

امتیازدهی